empty Üye ol Üye girişi
İADE VE GARANTİ POLİTİKASI

Sitemizde satışa sunulan eserlerin garantisi: 

Eserlerin orijinal/özgün  olduklarının ,yani gerçekten adı geçen sanatçının eseri olduklarının garantisi size eserlerle birlikte ulaştırılan imzalı "Özgünlük Sertifikası" olmaktadır.

Sipariş İptali: Siparişinizi info@galerimcrd.net adresine mesaj göndererek iptal edebilirsiniz.

Hiçbir gerekçe belirtmeksizin yapabileceğiniz ürün iadesi ve koşulları:

Satın aldığınız her sanat eserini (ürün) teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde -ambalajının hiç bir şekilde açılmaması koşuluyla ve zarar görmediği sürece ürün hasarlı olmasa dahi -hiçbir gerekçe belirtmeksizin kargo ücretini kendiniz karşılayarak iade edebilirsiniz.

Sitemizin alt bölümünde yer alan "Mesafeli Satış Sözleşmesi" başlığı altında tüketicinin "cayma hakkı" ile ilgili kanun hükümlerini ve sitemizin prensiplerini daha detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İade etmek istediğinizi öncelikle info@galerimcrd.net adresimize sipariş numarasını belirterek bildirip ürün faturasını iadeyi belirterek imzaladıktan sonra; faturayı ve özgünlük sertifikasını ürünle birlikte orijinal ambalajı içinde güvenli bir şekilde kargo ücretini kendiniz ödeyerek adresimize geri gönderebilirsiniz.

Fatura aslının geri gönderilmemesi halinde KDV müşteriye iade edilemez.Eğer ürün şirket adına fatura edilmiş ise ilgili şirket tarafından ürün için iade faturası düzenlenmelidir.

Hiçbir gerekçe belirtmeksizin yapabileceğiniz ürün iadesinin, ürünün tarafınıza teslim edildiği hali ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ürün ambalajında herhangi bir bozulma, açılma, kırılma, yırtılma ve sair hallerin tespiti halinde ürün iadesi kesinlikle kabul edilmemektedir.İadenin orijinal ambalajı içinde yapılması esastır.

Sanat eserleri telif hakkıyla korunan özel nitelikleri dolayısıyla ambalajları açıldıktan sonra  “cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler” kategorisine dahil olurlar. Bu sebeple ambalajı açılmış ürünler iade alınmaz.

İadelerin Gönderileceği Adres :Galeri Mcrd, Boğazkesen cad.No:69 Tophane,Beyoğlu 34433 İstanbul

Kargoda Zarar Gören Ürünler:

Eğer teslimat anında hasarlı bir ambalajla karşılaşırsanız, lütfen

-hasarlı ambalajın fotoğrafını hemen orada çekin,

-kargo firması görevlisine tutanak düzenletin ve ürünü teslim almayın.

-Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam yerine getirmiş olduğunu unutmayın.

-Çektiğiniz fotoğrafı 2 gün içerisinde tutanağın sizdeki kopyası ile birlikte info@galerimcrd.net adresimize gönderin.Sipariş numarasını belirtmeyi unutmayın.

Sizinle iletişime geçeceğiz.

İadenizle ilgili işlemlerin sonuçlanması:

İade ettiğiniz ürünle ilgili tüm işlemler, ürününüz depomuza ulaştığı andan itibaren 1 hafta içerisinde sonuçlandırılır. Ürünleriniz bize ulaştığında ve iadeniz bankanıza bildirildiğinde, kayıtlı olan telefon numaranıza SMS, e-posta adresinize e-posta gönderilir. İadenin ekstrenize yansıma süresi, bankadan bankaya değişiklik göstermektedir.

Ödemesi Havale veya EFT yoluyla yapılmış ürünlerin ücret iadesi:

Ödemesi Banka hesaplarına Havale veya EFT yoluyla yapılan satışların bedellerinin müşterinin banka hesaplarına iadeleri, ürünün iadesi kabul edilip bizim elimize faturası ve sertifikası ile birlikte geri ulaştığı günden itibaren 3 iş günü içinde yapılacaktır.

Kredi kartıyla satın alınmış ürünlerin ücret iadesi, tek çekim:

Satın almayı kredi kartı ile gerçekleştirmişseniz ve işlem tek çekim olarak yapılmışsa ,iade kredi kartına banka tarafından vadesinde tek seferde yapılır.

Kredi kartıyla taksitli satın alınmış ürünlerin ücret iadesi:

Eğer satın alma kredi kartıyla taksitli olarak gerçekleşmiş ise ,kaç taksit olarak işlem yapılmış ise, Banka alıcıya geri ödemesini aynı sayıda taksitle yapmaktadır. Biz bankaya iade ürün bedelinin tamamını tek seferde öderiz ama bankaların kredi kartına iade prosedürleri gereği iade bedeli hesabınıza taksitli olarak geri döner.
Kredi kartı ile satın almış olduğunuz ürünün ücret iadesinin size nakit para ödenerek yapılması, bankalar ile yaptığımız standart “üye işyeri” sözleşmelerine aykırı olduğundan mümkün değildir. Başka bir deyişle iade işleminin bankaya ilgili yazılım aracılığı ile yapılması gerekeceğinden ve ilgili tutarı Bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğumuzdan ; yukarıda detayları belirtilen standart uygulama gereğince firmamız tarafından alıcıya nakit ödeme yapılamamaktadır. 

 


 
 
Banka Seçenekleri
Neticaret®E-ticaret sistemleri ile hazırlanmıştır.