empty Üye ol Üye girişi
ALIŞVERİŞ GÜVENLİĞİ / SECURE SHOPPING

Sektörde 13 yıldır faaliyet gösteren, bugüne kadar 1500'den fazla işletmeye hizmet vermiş Neticaret'in yazılımını ve hosting hizmetini kullanmaktayız. Neticaret (http://www.neticaret.com.tr) ve Garanti Bankasının (https://eticaret.garanti.com.tr) ödemeleriniz sırasında güvenliğinizi nasıl sağladıkları konusunda verdikleri bilgileri sizinle paylaşıyoruz:

Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. tescilli yetkili temsilci olarak Visa Avrupa 'ya kayıtlıdır ve www.visamerchantagentslist.com 'da listelenmektedir.Neticaret sunucuları 3 katmanlı güvenlik sistemiyle korunmaktadır ve kredikartı işlemlerinde dünyanın en önemli kredi kartı güvenlik filtrelerinden 128 Bit Global Sign SSL ve Rapid SSL şifreleme sistemini kullanmaktadır.

SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar.Kart bilgisi  otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.

SSL protokolünde 40 bit ve 128 bit şifreleme kullanılmaktadır. 128 bit şifrelemede 2128 değişik anahtar vardır ve bu şifrenin çözülebilmesi çok büyük bir maliyet ve zaman gerektirir. Kötü niyetli bir kişinin 128 bit’lik şifreyi çözebilmesi için 1 milyon dolarlık yatırım yaptıktan sonra 67 yıl gibi bir zaman harcaması gerekir. Bu örnekten anlaşıldığı gibi SSL güvenlik sistemi tam ve kesin bir koruma sağlar.

Uluslararası Güvenlik Platformu (3D Secure), sanal alışveriş işlemlerinin güvenliğinin arttırılmasi için Visa tarafından geliştirilmiş en gelişmiş sistemdir. Sistemin Visa kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına "Verified by Visa", MasterCard kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise "SecureCode" isimleri verilmektedir.

Sistem uyarınca, sanal ödeme işlemi sırasında müşteriye bankası tarafından ödeme şifresi sorulmakta ve böylece kart sahibinin kimligi doğrulanmaktadir. Bu sayede yetkisiz kişilerce kredi kartlarının internet ortamında kullanılmasının önüne geçilmesi sağlanmaktadır. Bu konuda daha fazla bilgi için: https://eticaret.garanti.com.tr/Guvenlik

İlgili bağlantılar: https://www.globalsign.com.tr

 

 
 
Banka Seçenekleri
Neticaret®E-ticaret sistemleri ile hazırlanmıştır.